joomla share module

dominika


Benvenuti in Calabria


Strona „Kalabria bocznymi drogami” jest skierowana do wszystkich, którzy kochają Kalabrię, albo chcą ją pokochać. Aby pokochać na pewno trzeba ją poznać. I w tym właśnie chciałabym Wam pomóc. Nie będzie to kolejny przewodnik po utartych szlakach, opis zabytków, podręcznik historii, lista muzeów. Są to doświadczenia i informacje zebrane w ciągu prawie dwudziestopięcioletniego życia w Kalabrii, do tego lista miejsc wartych odwiedzenia. Wszystkie te miejsca odwiedziłam osobiście, utknęły mi w pamięci. Wybrałam te najlepsze, na pewno godne polecenia. Zarówno miejsca, jak i trasy, szlaki, zwyczaje, święta. Wszystkie wiadomości, które pomogą Wam jak najlepiej zaplanować Wasze Kalabryjskie Wakacje. Ma to być pomoc w poznaniu, zrozumieniu i pokochaniu zarówno Kalabrii, jak i mieszkających tam Kalabryjczyków i zakochaniu się w kalabryjskiej kuchni!

Przede wszystkim jednak jest to przewodnik dla waszych podniebień i żołądków. To zaproszenie do turystyki enogastronomicznej dla prawdziwych gourmet – czyli ludzi rozmiłowanych w kuchni, wytrawnych smakoszy. Dla tych, którzy są gotowi przebyć kilkaset kilometrów, żeby odwiedzić restaurację w której podają najlepszą na świecie kaczkę w pomarańczach.

Strona powstała nie tylko po to by zapoznać Was z kalabryjskimi potrawami, ale także po to by pokazać Wam Kalabrię, którą odkrywam od prawie dwudziestu pięciu lat i która ciągle jeszcze mnie zaskakuje... Tyle jeszcze jest do odkrycia... Dopiero teraz zdałam sobie sprawę jak bardzo ja kocham. Właśnie za ta jej nieufność... za to, że jak dotrzesz do serca Kalabryjczyków to pozostaniesz w nich na zawsze. Uśmiecham się jak słyszę byłam tydzień, widziałam i zwiedziłam wszystko...  to tak jakby porównać chwilowe zauroczenie do prawdziwej, dojrzałej miłości... do dwie różne sprawy.

Mieszkam w południowych Włoszech już prawie dwadzieścia pięć lat. To właśnie tutaj codziennie odkrywam coś nowego – miejsca, krajobrazy, kolory, smaki, ludzi. To właśnie tutaj ludzie żyją ze sobą, a nie obok siebie, możesz zawsze na nich liczyć... po prostu cieszą się życiem, uśmiechają się i potrafią nas tym zarazić... potem ciężko jest się z tego wyleczyć... właśnie tych dwóch rzeczy brakuje mi w Polsce najbardziej: słońca i uśmiechu.. nie mogę bez nich żyć!

Tylko po ten uśmiech, słoneczny, dzwoniący w uszach porannym Buon giorno! Come  stai!  warto odwiedzić Kalabrię.

A więc Ci vediamo in Calabria con strade secondarie e buon appetito!

Do zobaczenia w Kalabrii bocznymi drogami i smacznego!

 firma

kom. +39 340 3570873

kom. +48 604756392

Facebook logo

 Kalabria bocznymi drogami